Wszystkie instalacje i projekcje są prezentowane przez cały okres festiwalu. Czekają na Ciebie na toruńskim Starym Mieście w dniach 16–20 sierpnia 2022 roku, w godzinach od 20.30 do północy. Bilet upoważnia do jednorazowego wstępu do każdej ze stref.

Mapa lokalizacji

Otwórz mapę lokalizacji w usłudze Google Maps

Program do pobrania

Pobierz program festiwalu w formacie PDF

Plan do pobrania

Pobierz mapę lokalizacji w formacie PDF
Dolina Marzeń
Strefa 1
Plac Rapackiego
Strefa 2
Muzeum Etnograficzne
Strefa 3
Wydarzenia towarzyszące
Drzewostoja
Instalacja skupia się na antropomorfizacji drzew, odnosi się do zaanimowanych emocji rzutowanych na pnie.
Hehku II
Artystka w swojej pracy zastanawia się nad związkiem ludzkości z naturą. Wyświetlane sceny w cukierkowych kolorach z jednej strony mają wzbudzić w nas pożądanie, a z drugiej być ostrzeżeniem o przyszłych katastrofach.
Nowa nadzieja
Podobnie jak horyzont zdarzeń sprawia, że nie możemy dostrzec co się za nim kryje, tak gniazdo oddziela i chroni młode przed światem zewnętrznym. W tym pieczołowicie przygotowanym schronieniu wykluwa się nowe życie, a wraz z nim nowa nadzieja.
Lustro
Obiekt jest refleksją na temat próby ucieczki człowieka od natury, z którą jest nierozerwalnie połączony.
Migawki z przyszłości
Główny bohater animacji zostaje wrzucony w trzy zupełnie odmienne światy z przyszłości. Czy poradzi sobie ze zmieniającą się rzeczywistością?
Fragments of Reality
Fragments of Reality to zamknięte w setkach małych lusterek piękno, istniejące tylko dzięki otaczającej naturze. Instalacja nie mogłaby istnieć gdyby nie wiatr, który nią porusza i światło, które odbija rzeczywistość, tworząc nieprzewidywalne mozaiki.
Prometheus 4.0
Prometheus 4.0 to latarnia przynosząca ogień, miejsce spotkania, którego tak brakuje w dzisiejszym świecie.
Spider O’Clock
„Spider O’Clock” to godzina, która wybija po zmierzchu. To tu, w Dolinie Marzeń, spotykają się wszystkie pająki by tańczyć razem w rytmie calypso.
Światła przeszłości
Po raz kolejny oddaliliśmy się od natury. Od tajemniczego piękna świateł przeszłości, które dostrzegaliśmy, patrząc w gwiazdy.
Natura na Balu
Ludzie uwikłani w plan Natury, bez poznania przyczyny ani skutku, dążyli do spełnienia Jej zachcianki. I oto jesteśmy, w tym miejscu i czasie, podziwiając Naturę i zorganizowany przez Nią bal. Jaką rolę tu pełnimy?
The Anooki Shake Up Toruń
Anooki bawią się budynkiem. Przekręcają go i ożywiają, przekształcają w żywą materię, zawsze z tą samą intencją — by przekazać coś ważnego.
Apparition
Anooki w swojej nieograniczonej radości przypominają nam o tym, jak cenna jest nasza planeta. Czy dacie się wciągnąć w ich niezwykły świat i spojrzycie trochę inaczej na otaczające nas środowisko?
Przeżyj to
Pokaz jest artystyczną interpretacją kluczowego momentu w życiu człowieka. To moment, w którym pozostajemy bezradni, a nasz dalszy los zależy od innych osób. W tej artystycznej interpretacji będziemy podążać za wiązką światła, by znaleźć odpowiedź na pytanie: czy jesteśmy na to gotowi?
The Snow Globe
Anooki są niezłomnymi posłańcami środowiska. Ich kra lodowa rozpuściła się, przez co są świadomi kruchości naszej planety. Próbują pokazać nam, że rozwiązanie problemów związanych z ochroną środowiska leży w w każdym z nas i mamy moc, aby to naprawić.
Bisou
Anooki to najlepsi przyjaciele na świecie. Skaczą, bawią się i tańczą. Czasem możemy nakryć ich za kościołem, gdy dają sobie buziaka w policzek lub gdy biorą zakazaną kąpiel w stawie…
Récréation
Te dwie sympatyczne postacie podróżują po świecie z niebywałą determinacją, by zainspirować nas do dbania o ziemię. Czy dołączycie do nich?
Rozświetlony skansen
Podczas spaceru po skansenie będzie można na chwilę się zatrzymać i zastanowić, kto jest opiekunem przyrody w betonowym świecie ludzi.
Energia przyszłości
Światło, animacja, mapping w połączeniu z muzyką przeniosą słuchaczy w cyfrową przyszłość koncertową. Czy taka forma zastąpi prawdziwych muzyków na scenie?
Małe i duże formy
Dzięki współczesnej technologii możemy prześledzić podróż od pojedynczej komórki po cały, żywy organizm.
Kalejdoskop
Natura jest równie piękna, co nieprzewidywalna, a urokliwe krajobrazy w ciągu zaledwie kilku minut mogą zmienić się za sprawą pogody. Destrukcyjny charakter sił natury, jak i ich okiełznane oblicze, przyczynią się do napędzania maszyn stworzonych przez człowieka.
Pasterz drzew
Entowie, zwani pasterzami drzew, to długowieczne istoty z mitologii Tolkienowskiej, które przypominały swoim wyglądem drzewa z pradawnych puszczy, a sensem ich życia była opieka nad lasami i dbanie o ich wzrost.
Watching Behind the Horizon
Mapping, obok fragmentów charakterystycznych dla stylu każdego z artystów, zawiera elementy kojarzące się z Ukrainą — dla pokrzepienia tych, którzy jako uchodźcy znaleźli się w Toruniu.
Kobiety: czas zmian
Wystawa „Kobiety: czas zmian” przywołuje najbardziej inspirujące, poruszające i wyjątkowe historie kobiet przekraczających granice, pokonujących przeszkody i wyznaczających nowe drogi dla siebie i innych. Wyselekcjonowane i zebrane w całość fotografie stanowią ilustrację zmieniającej się roli kobiet w społeczeństwach na całym świecie.
Iluminacja mostu im. Piłsudskiego
Włączenie do mapy festiwalowej iluminacji mostu im. Piłsudskiego ma sprawić, iż publiczność zagości i ożywi nadwiślańskie bulwary, które zapewne staną się jednym z kluczowych miejsc spotkań.
Iluminacja budynku Urzędu Miasta
Budynek Urzędu Miasta zostanie podświetlony w wyjątkowy sposób różnokolorowymi światłami.
Iluminacja budynku Urzędu Marszałkowskiego
Specjalnie przygotowana instalacja w formie świetlnej aranżacji wykorzystywać będzie oświetlenie zewnętrzne RGB, za sprawą którego fasada budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego rozbłyśnie żywymi kolorami przyciągającymi wzrok przechodniów.
Skip to content