Wszystkie instalacje i projekcje są prezentowane przez cały okres festiwalu. Czekają na Ciebie na toruńskim Starym Mieście w dniach 17–21 sierpnia 2021 roku, w godzinach od 20.30 do północy. Bilet upoważnia do jednorazowego wstępu do każdej ze stref.

Plan do pobrania

Poznaj lokalizacje poszczególnych stref

Program do pobrania

Poznaj opisy poszczególnych instalacji
Dolina Marzeń
Strefa 1
Plac Rapackiego
Strefa 2
Zamek Krzyżacki
Strefa 3
Koncerty live
Facebook, 19 i 21 sierpnia
Dolina Marzeń
Iluminacje w całej strefie oparte zostały na koncepcji magicznego ogrodu, w którym zieleń miejska, drzewa i drobna architektura zostaną oświetlone tak, aby ich piękno zostało podkreślone bez niepotrzebnej ingerencji w otoczenie.
Tajemnice Lasu
Baśniowy pokaz zdjęć polskiej przyrody, który wyświetlany będzie na ogromnym ekranie i wprowadzi widzów w głąb tajemnic polskich lasów.
Płacząca Wierzba
Zaczarowanemu drzewu towarzyszyć będą iluminacje infrastruktury parkowej i otaczającej go zieleni miejskiej, co stworzy niepowtarzalne połączenie natury z techniką.
Świetlna łąka i zaczarowany tunel
Świetlna ścieżka poprowadzi poszukiwaczy przygód dalej, w stronę magicznej, rozżarzonej barwnymi światełkami łąki oraz zaczarowanego tunelu.
Zegar słoneczny
Zaczarowany czasomierz pożegna odwiedzających, przypominając o płynnej naturze świata i pokazując po raz ostatni, że przyroda i technika mogą doskonale przenikać się i ze sobą współpracować.
Wielkie Święto Księżniczek — Niebo pełne odwagi i dobroci
Bohaterkami mappingu będą Księżniczki i Królowe Disneya. Widowisko będzie okazją, by dać się zainspirować bohaterkom Disneya i zmieniać świat na lepsze każdym najmniejszym dobrym uczynkiem i każdym codziennym aktem odwagi.
Świetlna aranżacja Collegium Minus UMK
Świetlna aranżacja budynku Collegium Minus Uniwersytetu Mikołaja Kopernika będzie stanowić dopełnienie magicznej, bajkowej atmosfery, wypełniając strefę zachwycającymi barwami.
Harmonia przeciwieństw
Przybierająca różne formy mgła, która w połączeniu z animacjami tworzy ulotne i niepowtarzalne efekty wizualne. Jej przeciwieństwo stanowią bryły symbolizujące stałą i niezmienną formę.
Żywioły
Odwieczne pojęcie żywiołów kojarzy się z wiatrem, ziemią, ogniem i wodą. A co jeśli zastanowimy się nad żywiołami jakimi jesteśmy sami dla siebie jako ludzie?
Ciepło — Zimno
Wideoart opowiadający o zmianach klimatycznych, które niczym pandemia ogarniają całą planetę. W warstwie znaczeniowej nawiązuje tak do zmian, którym podlega planeta, jak i do gry kształtującej umiejętność odczytywania sygnałów płynących z otoczenia.
Żyły miasta
Blask żył zarówno rozświetli nocą teren ruin, jak i rzuci światło na historię miasta. Udowodni, że Zamek Krzyżacki wciąż żyje, a opowieść o nim nie powinna zostać zapomniana.
Duch miasta
Instalacja przedstawia charakterystyczne budynki toruńskiej starówki z przymrużeniem oka. Elementy instalacji stanową klimatyczne staromiejskie kamienice, o różnych specyficznych kształtach.
Transpozycje
Instalacja składa się z 24 tafli szklanych realizowanych techniką fusingu, które zostały zawieszone w kilku sekwencjach wzdłuż murów ruin Zamku Krzyżackiego.
Inside Energy
Dynamiczna animacja łączy technikę animacji 2D oraz 3D, stanowiąc zabawę światłem ukazującym człowieka jako część kosmosu.
Bee roles
Instalacja nawiązuje do codziennego życia pszczół i ich roli życiu człowieka. Artyści chcą podkreślić w swoim projekcie, jak wiele te owady robią dla świata i jak ograniczamy ich wolność poprzez nasze działania.
Egzoplanety
Duet znanych i lubianych popularyzatorów astronomii z Torunia (Piotr Majewski i Jerzy Rafalski) zabierze widzów w daleką podróż, której celem są egzoplanety — odległe światy poza Układem Słonecznym.
Big Joe Stolle
Czwartek, 19 sierpnia, g. 14.00 — koncert wybitnego muzyka z Niemiec. Transmisja na żywo na Facebooku Bella Skyway Festival.
Zespół AGE
Sobota, 21 sierpnia, g. 14.00 — koncert grupy bluesowej z Litwy. Transmisja na żywo na Facebooku Bella Skyway Festival.
Skip to content