Poznaj świetlne instalacje i projekcje, które czekały na Ciebie w dniach 19–22 sierpnia 2020 roku na toruńskim lotnisku oraz w centrum miasta. Przejazd przez atrakcje Auto Skyway Festival na lotnisku zajmował około 30–40 minut.

12. Bella Skyway Festival

Przejdź do programu wydarzenia w roku 2021
Lotnisko Toruń
20:30–00:00 (ostatni wjazd 23:45)
Plac Teatralny
20:30–00:00
Wydarzenia towarzyszące
20–22 sierpnia
Strefa 1: Brama wjazdowa (Marina Demchenko, Marcin Treichel)
Wjeżdżając na teren Auto Skyway Festival widzowie zostaną przywitani bramą wjazdową o toruńskim charakterze.
Strefa 1: Świetliste kamienie (Klub Supełek)
Na poboczach drogi, na długości ponad 70–80 metrów ustawione zostaną kamienie w różnej wielkości, niektóre z nich będą mieć ponad 1,5 m szerokości.
Strefa 1: Astronomiczny szlak festiwalowy (Marcin Treichel)
Ruszając w trasę festiwalową, warto być uważnym! Szlakiem Auto Skyway Festival poprowadzi świetlisty symbol ufoludka, który pojawi się wielokrotnie na drodze przejazdu.
Strefa 2: Jump-to-the-sky (Go Sport)
Świetlni rajderzy ponad Waszymi głowami. Najwyższe loty, ciekawe ewolucje, ognista oprawa! Najlepsi jeźdźcy motocrossu, świetliste smugi pitbike’ów.
Strefa 3: Niewidzialny wszechświat (Radio Planet i Komet)
Zapraszamy na pokład niezwykłego wehikułu, którym odbędziemy podróż w czasie i przestrzeni, by z bliska popatrzeć na to, co zwykle jest dla nas niewidzialne.
Strefa 3: Spadochron
Na festiwalowej trasie widzowie natkną się na kilka lotniczych atrakcji. Jedną z nich będzie naturalnych rozmiarów spadochron, który rozświetli widzom kawałek nocnego nieba.
Strefa 4: Projekcja na ścianie lasu (Supernova Production)
Wyjątkowa w skali świata wielkoformatowa projekcja na blisko 300-metrowej na ścianie lasu. Natura, źródło natchnienia dla całej ludzkości, odsłania swoją duszę.
Strefa 5: Z głową w chmurach (Waterconcept)
Instalacja traktująca w abstrakcyjny sposób aspekty głębokiego wymiaru snu o lataniu. Pas startowy lotniska przeniesie widza w odzwierciedlenie tego, co drzemie w ludzkiej psychice.
Strefa 6: Energia Fabryki (Cyrkowa Events)
Fabryka to miejsce, które się nie zatrzymuje. Ciągłe rozpalanie kotła i uruchamianie turbiny, rozgrzane kominy, iskry i ogień nie pozwalają na chwilę postoju, rozproszenia.
Strefa 7: Iluminacje na samochodach (Toyota Bednarscy)
Podczas samochodowej odsłony festiwalu nie może zabraknąć także instalacji związanej z branżą samochodową.
Strefa 8: Świetlny boom-box (konstrukcja: Michał Głodek, muzyka: DJ)
Z charakterystycznych elementów konstrukcji scenicznej powstanie nietypowy „świetlny boom-box”. W tej świetlnej aranżacji wystąpi DJ z regionu.
Strefa 9: Las (Art4Media)
Multiplikacja, wielość w jedności, jedność w wielości. Jeden ma wpływ na drugiego – mimo odległości – słowa, mają niezmierzony zasięg, a te słowa, które będą animowane w dynamiczny sposób były obecne szczególnie podczas okresu pandemii – więzi, dom, pomoc, wsparcie…
Strefa 9: Dom (Art4Media)
Zwykle tętni życiem – teraz jest pusty… Wszyscy go już opuścili, ktoś przed chwilą wyszedł… I tu zaczyna się historia – widz wprowadzony zostaje w intymność domu.
Strefa 9: Nie-stabilne (Art4Media)
Nietypowa konstrukcja zderzająca ze sobą przeciwności – siłę i delikatność. Stałość i zmienność. Siła stali i delikatność materiału.
Strefa 10: Iluminacje samolotów (EPTO Toruń)
Podczas festiwalu, w miejscu takim jak Lotnisko Toruń nie może zabraknąć i samolotów w nietypowym, świetlnej aranżacji!
Strefa 11: Projekcja na zabytkowym tramwaju MZK (Waterconcept)
Tramwaj numer 100 to zabytkowy pojazd z lat 60. ubiegłego wieku i prawdziwa chluba Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu. Podczas Auto Skyway Festival zasłużona „setka” stanie się miejscem projekcji!
Strefa 11: Iluminacja pomnika Lotników Toruńskich (ATT Audiotechnika Toruń)
Odsłonięty kilkanaście lat temu z okazji 50-lecia istnienia Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu pomnik zostanie specjalnie zaaranżowany i wzbogacony o muzykę Aleksandra Belkina, litewskiego muzyka i lidera grupy The Road Band.
Strefa 12: Świetlna aranżacja Urzędu Miasta Torunia
Zespół Staromiejski to serce Torunia. Świetlna iluminacja budynku Urzędu Miasta Torunia będzie częścią programu, aby przypomnieć, gdzie narodził się festiwal światła.
Strefa 12: Świetlna aranżacja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Specjalna iluminacja pojawi się także na budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Partnera Głównego Festiwalu.
Wydarzenia towarzyszące w Toruń Plaza
W czwartek, 20 sierpnia i sobotę, 22 sierpnia muzyczne pokazy iluminacji budynku. W piątek, 21 sierpnia występy na żywo DJ Funktiona w towarzystwie duetu Pinky Loops.
Pokaz filmów w Centrum Sztuki Współczesnej
W sobotę, 22 sierpnia zaprezentujemy dwa odcinki z sezonu trzeciego serii dokumentalnej National Geographic „Kosmos”.
Skip to content