Wszystkie instalacje i projekcje są prezentowane przez cały okres trwania festiwalu. Czekają na Ciebie na toruńskim Starym Mieście w dniach 15–19 sierpnia 2023 roku, w godzinach od 20.30 do północy. Instalacje są ogólnodostępne dla wszystkich zwiedzających z wyłączeniem płatnej atrakcji na Placu Rapackiego.

Program do pobrania

Pobierz program festiwalu w formacie PDF

Plan do pobrania

Pobierz mapę lokalizacji w formacie PDF

Mapa lokalizacji

Otwórz mapę lokalizacji w usłudze Google Maps
Zespół Staromiejski
Instalacje ogólnodostępne
Plac Rapackiego
Strefa płatna
Wydarzenia towarzyszące
Grand Mix in Toruń
Mapping wyświetlany na fasadzie Urzędu Marszałkowskiego zostanie wykonany w specjalnej technice, za sprawą której portrety słynnych postaci ożyją i wykonają dla zebranych na Placu Teatralnym widzów niespotykane muzyczne show.
Super Kopernik
„Super Kopernik” to wideoart o życiu i dokonaniach Mikołaja Kopernika - najwybitniejszego torunianina, który opowiadać będzie w intrygujący sposób historię życia i dokonań słynnego astronoma.
Iluminacja: Tramwaj
Specjalnie przygotowana instalacja w formie świetlnej aranżacji, wykorzystywać będzie oświetlenie zewnętrzne RGB, za sprawą którego zabytkowy tramwaj ustawiony na torowisku rozbłyśnie żywymi kolorami przyciągającymi wzrok przechodniów.
Iluminacja: Urząd Miasta Torunia
Specjalnie przygotowana instalacja w formie świetlnej aranżacji, wykorzystywać będzie oświetlenie zewnętrzne RGB, za sprawą którego fasada budynku Urzędu Miasta Torunia rozbłyśnie żywymi kolorami przyciągającymi wzrok przechodniów.
Iluminacja: ul. Chełmińska
Specjalnie przygotowana instalacja w formie świetlnej aranżacji, wykorzystywać będzie oświetlenie zewnętrzne RGB, za sprawą którego fasady kamienic przy ulicy Chełmińskiej rozbłysną żywymi kolorami przyciągającymi wzrok przechodniów.
Mgławica Baniek
„Niektórzy ludzie żyją w świecie marzeń. Inni – patrzą na rzeczywistość. Są też tacy, którzy zamieniają jedno w drugie”. Amerykański sportowiec Douglas Everett trafnie podzielił ludzi na tych, którzy bujają w obłokach i tych, którzy twardo stąpają po ziemi. Przy tym wszystkim nie zapomniał wymienić nas – osób, które potrafią przemienić zwykłą codzienność w krainę marzeń.
Łąka Marzeń
„Łąka marzeń” to kolorowa instalacja przedstawiająca kilkaset kwiatów wykonanych z plastikowych butelek pozyskanych drogą recyklingu. Artystka tworząc magiczną łąkę wprowadza widza w świat dziecięcych marzeń, przywołuje miłe wspomnienia kontaktu z naturą.
Bella Young Graphic Design Award
Bella Skyway Festival to wspaniała okazja dla młodych artystów, aby zaprezentować swoje zdolności przed szeroką publicznością. W tym roku chcemy dać szansę nowej grupie twórców - szansę na stworzenie ciekawych i niepowtarzalnych projektów!
Gwiazda Kopernik
Gwiazda Kopernik to widowisko oparte o fantastyczne animacje ukazujące planety, które obserwował Mikołaj Kopernik oraz pozasłoneczne światy, które w jakiś sposób związane są z postacią i dziełem naszego największego uczonego rodem z Torunia.
Iluminacja: Młodzieżowy Dom Kultury
Specjalnie przygotowana instalacja w formie świetlnej aranżacji, wykorzystywać będzie oświetlenie zewnętrzne RGB, za sprawą którego fasada budynku Młodzieżowego Domu Kultury rozbłyśnie żywymi kolorami przyciągającymi wzrok przechodniów.
Iluminacja: Kamienica
Specjalnie przygotowana instalacja w formie świetlnej aranżacji, wykorzystywać będzie oświetlenie zewnętrzne RGB, za sprawą którego fasada jednej z toruńskich kamienic przy ulicy Przedzamcze rozbłyśnie żywymi kolorami przyciągającymi wzrok przechodniów.
Monad. Energia Wszechświata
Przez wieki krąg miał wiele znaczeń dla ludzkości. Pitagoras nazwał koło - „monadą” najdoskonalszą z form twórczych, bez początku i końca.
Brama Czasu
„Brama czasu” to intrygująca instalacja artystyczna wykorzystująca mapping 3D, która przekształca bramę mostową w portal do innej rzeczywistości, zapraszając widza do podróży w czasie i przestrzeni.
Pink Mirage
Pink Mirage to zapierająca dech w piersiach instalacja artystyczna, która przenosi widzów w magiczny świat barw i światła. Ta intrygująca kompozycja składa się z zestawu kolorowych, świecących chmur, które unoszą się w przestrzeni, tworząc niezwykłe i hipnotyzujące widowisko.
Iluminacja: Ratusz Staromiejski
Specjalnie przygotowana instalacja w formie świetlnej aranżacji, wykorzystywać będzie oświetlenie zewnętrzne RGB, za sprawą którego Ratusz Staromiesjki rozbłyśnie żywymi kolorami przyciągającymi wzrok przechodniów.
Misterium Słońca
Misterium Słońca - to instalacja świetlna o średnicy 5 metrów. Ze względu na jubileusz 550 urodzin Mikołaja Kopernika, instalacja bezpośrednio nawiązuje do idei heliocentrycznej. Ale też można postrzegać ją szerzej.
Sol
Sol to instalacja świetlna, do której inspiracją stało się zjawisko zaćmienia Słońca - niegdyś wzbudzające przerażenie - dziś zaś estetyczne przeżycie.
Esencja Świata
Każda osoba powinna żyć w pełnej harmonii ze swoimi żywiołami, które dają jej siły do działania.
Symbioza odpadków
Praca pod tytułem „Symbioza odpadków”, stanowiąca uproszczony w formie widok w głąb oceanu ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na wyniszczającą działalność człowieka w dobie konsumpcjonizmu, co wpływa bezpośrednio na nadal eskalujący problem z zanieczyszczeniem mórz i oceanów.
999
Wszyscy jesteśmy marzycielami, a każde życzenie, bez względu na swoją wielkość, ma moc przemiany i może wprowadzić pozytywne zmiany w naszym życiu. W kulturze Japonii, symbolem pomyślności są żurawie, które uznawane za ptaki szczęścia mogą pomóc w osiąganiu marzeń.
Iluminacja: statek
Specjalnie przygotowana instalacja w formie świetlnej aranżacji, wykorzystywać będzie oświetlenie zewnętrzne RGB, za sprawą którego magiczny Statek osiadły w Dolinie Marzeń rozbłyśnie żywymi kolorami przyciągającymi wzrok przechodniów.
Animals
ANIMALS to interaktywna instalacja land-artowa podkreślająca piękno natury, a dokładniej oczu zwierząt żyjących zarówno nad ziemią, jak i w wodzie.
Iluminacja Mostu im. Piłsudskiego
Most drogowy im. Józefa Piłsudskiego stanie się jednym z największych aktorów 14. Bella Skyway Festival. Toruń. Kujawsko-Pomorskie. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu, dynamicznie zmieniającemu się oświetleniu, architektoniczne detale konstrukcji mostu zostaną nim podkreślone.
Disney100: Stulecie opowieści
Od blisko stu lat Walt Disney Animation Studio z pasją opowiada historie i zabiera nas w niezwykłe podróże. Podczas Bella Skyway Festival razem udamy się tam, gdzie wszystko jest możliwe, a odwaga, przyjaźń, lojalność i miłość triumfują w obliczu przeciwności losu.
Disney100: Ponad czas
Za sprawą magii Disneya Collegium Maximum zmieni się w potężną maszynę czasu, która poprowadzi nas przez kamienie milowe w historii Walt Disney Animation Studios.
ARstronomy
Wyobraź sobie, że stoisz w pięknym parku, otoczonym drzewami i bujną zielenią. Słońce zaszło, a niebo jest ciemne. Wyciągasz smartfon i otwierasz aplikację. Nagle niebo ożywa niesamowitym pokazem kolorów i świateł.
Anielska Plaża
Codziennie, przez 5 wieczorów o godzinie 22:00, rozgrywane będą mecze pokazowe, które pokażą piłkę siatkową od nowej, fascynującej strony, gdzie znakomici zawodnicy, zaprezentują się w fluorescencyjnych strojach na specjalnie oświetlonym boisku. Nocne rozgrywki zapewnią wszystkim zebranym na toruńskim Rynku Nowomiejskim zupełnie nowe przeżycia.
Strefa foodtruck
Magicznym świetlnym wydarzeniom towarzyszyć będzie strefa foodtrucków, gdzie każdy spragniony kulinarnych przeżyć będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Doświadczeni kucharze zapewnią smakowe emocje nawet najbardziej wybrednym.
Toyota
W tym roku nie zabraknie też atrakcji dla fanów motoryzacji. Dzięki wsparciu Toyota Bednarscy, którzy ponownie zostali partnerami motoryzacyjnymi festiwalu, goście będą mogli oglądać praktyczne samochody, dostosowane do najtrudniejszych warunków.
Dinner in the sky
Dinner in the Sky jest nowatorską platformą kulinarną, która wykorzystuje dźwig do uniesienia w powietrze specjalnego stołu restauracyjnego. Dzięki temu rozwiązaniu kelnerzy serwują swoim gościom dania na wysokości 50 metrów nad ziemią.
Strefa handlowa
Wszystkich fanów światła zapraszamy do strefy handlowej! Goście znajdą tam świecące gadżety, które będą doskonałą pamiątką z 14. Bella Skyway Festival. Toruń. Kujawsko-Pomorskie. Każdy zwiedzający będzie mógł kupić w strefie kolorowe czapki, balony, opaski i nie tylko.
Iluminacja fasady Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu
Magicznym świetlnym wydarzeniom towarzyszyć będzie strefa foodtrucków, gdzie każdy spragniony kulinarnych przeżyć będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Doświadczeni kucharze zapewnią smakowe emocje nawet najbardziej wybrednym.
Skip to content