Przyjeżdżając na festiwal, warto przygotować się na zmiany w organizacji ruchu, które wprowadzone zostaną podczas wydarzenia. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące ograniczeń oraz zmian w organizacji ruchu w centrum Torunia. Wszystko po to, aby festiwalowe prace oglądało się bezpiecznie i możliwie wygodnie.

Parkingi buforowe

Dodatkowe kursy MZK

Wyłączenia z ruchu

Strefy festiwalu

Toruński festiwal światła organizowany jest w obrębie toruńskiego Zespołu Staromiejskiego, co oznacza, że wszystkie atrakcje 13. Bella Skyway Festival. Toruń. Kujawsko-Pomorskie będzie można oglądać, poruszając się pieszo po gotyckim centrum miasta oraz jego bezpośrednim sąsiedztwie. Instalacje festiwalowe będą znajdować się w trzech wydzielonych, zamkniętych strefach, na teren których wstęp będzie biletowany.

Strefa 1 – Dolina Marzeń

Aby zobaczyć instalacje rozstawione w Dolinie Marzeń, należy udać się na aleję 500-lecia. Wejście do Strefy 1 znajdować się będzie przy wejściu do parku, mniej więcej w połowie alei 500-lecia (na odcinku pomiędzy ul. Chopina a Bulwarem Filadelfijskim). Po przejściu wyznaczonej trasy w Dolinie Marzeń zwiedzający udadzą się do wyjścia na południowej granicy parku, czyli przy Bulwarze Filadelfijskim.

Strefa 2 – Plac Rapackiego

Wejście do strefy, którą opanują urocze Anooki znajdować się będzie na skrzyżowaniu ulic Pod Krzywą Wieżą oraz Ducha Świętego. Wyjście ze strefy znajdować się będzie przy alei św. Jana Pawła II na wysokości pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego.

Strefa 3 – Muzeum Etnograficzne

Wejście do ostatniej strefy zlokalizowane będzie przy bramie mieszczącej się przy ul. Uniwersyteckiej, do której dotrzeć można będzie od strony ul. Wały gen. Sikorskiego. Po przejściu Strefy 3 odwiedzający festiwal udadzą się do wyjścia przez bramę zlokalizowaną w pobliżu ulicy Odrodzenia.

Skip to content