Michał Zaleski

Prezydent Miasta Torunia

Drodzy Goście 13. Bella Skyway Festival!

Najbardziej magiczny festiwal światła w Polsce ponownie zagości w obszarze toruńskiego Zespołu Staromiejskiego. Trzy wydzielone strefy festiwalowe pozwolą na nowo odkryć wyjątkową urodę otoczenia Doliny Marzeń i placu Rapackiego oraz poznać od zupełnie nowej strony toruńskie Muzeum Etnograficzne.

Podczas festiwalu zobaczymy dzieła ciekawych międzynarodowych twórców, między innymi instalacje inspirowane związkiem człowieka z przyrodą. Nie zabraknie też dziecięcej radości, o co zadbają sympatyczne, francuskie postaci Anooki – po raz pierwszy w Polsce nie tylko oglądane na ekranie, ale także w formie gigantycznych figur w przestrzeni miasta! Oryginalna zabawa światłem, z której od 13 lat słynie toruński festiwal i która budzi zachwyt tysięcy widzów, pozostaje wciąż jedną z najciekawszych propozycji artystycznych polskiego lata.

Właśnie dlatego od 16 do 20 sierpnia 2022 r. trzeba być w Toruniu!

Do zobaczenia na 13. Bella Skyway Festival. Toruń. Kujawsko-Pomorskie!

Jarosław Józefowicz

Prezes Zarządu TZMO SA

Szanowni Państwo,

Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych SA i nasza marka BELLA od lat konsekwentnie wspierają Międzynarodowy Festiwal Światła „Bella Skyway”. To integralna część misji Grupy TZMO, która opiera się na łączeniu działalności biznesowej z zaangażowaniem w szereg wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych oraz sportowych.

Cieszę się, że to wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych w naszym mieście Toruniu, jak również na mapie Europy.

Cieszymy się, że również w tym roku z marką BELLA rozświetlimy Toruń.

Zapraszam Państwa na 13. Bella Skyway Festival. Toruń. Kujawsko-Pomorskie.

Piotr Całbecki

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Kujawsko-Pomorskie noce i dnie!

Co roku na Kujawy i Pomorze przyjeżdża kilka milionów turystów. Celem ich podróży jest m.in. prehistoryczny Biskupin, czy miejscowości związane z początkami Polski – Kruszwica i Strzelno. Jednak najwięcej gości z całego świata przyciąga Toruń. W dzień zwiedzający chcą poczuć gotycką atmosferę miasta Kopernika i spróbować legendarnych pierników, zaś w nocy  podziwiać świetlne instalacje, które – za sprawą festiwalu Skyway – goszczą na toruńskiej starówce już od 13 lat. W tym roku, po raz pierwszy, artyści pojawią się w skansenie Muzeum Etnograficznego – placówki samorządu województwa. Ludowa architektura i nowoczesna technologia? Wierzę, że stanowić będą intrygujące połączenie i zapewnią Państwu niezapomniane wrażenia!

Skip to content