Przyjeżdżając na festiwal, warto przygotować się na zmiany w organizacji ruchu, które wprowadzone zostaną podczas wydarzenia. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące ograniczeń oraz zmian w organizacji ruchu w centrum Torunia. Wszystko po to, aby festiwalowe prace oglądało się bezpiecznie i możliwie wygodnie.

Parkingi buforowe

Dodatkowe kursy MZK

Wyłączenia z ruchu

Strefy festiwalu

Toruński festiwal światła powraca na toruński Zespół Staromiejski, co oznacza, że wszystkie atrakcje 12. Bella Skyway Festival będzie można oglądać, poruszając się pieszo po gotyckim centrum miasta oraz jego bezpośrednim sąsiedztwie. Ze względów bezpieczeństwa epidemiologicznego instalacje festiwalowe będą znajdować się w trzech wydzielonych, zamkniętych strefach, na teren których wstęp będzie biletowany. Jako że koronawirusa ciągle nie należy bagatelizować, na terenie wydarzenia obowiązkowe będą maseczki — każdy z gości będzie zobowiązany do zasłaniania ust i nosa.

Strefa 1 – Dolina Marzeń

Aby zobaczyć inspirowane ekologią instalacje rozstawione w Dolinie Marzeń, należy udać się na aleję 500-lecia Torunia. Wejście do Strefy 1 znajdować się będzie przy wejściu do parku, mniej więcej w połowie alei 500-lecia Torunia. Po przejściu wyznaczonej trasy w Dolinie Marzeń zwiedzający udadzą się do wyjścia na południowej granicy parku, czyli przy Bulwarze Filadelfijskim.

Strefa 2 – Plac Rapackiego

Wejście do największej strefy, w której będzie wyświetlany najbardziej magiczny mapping w historii festiwalu stworzony we współpracy z Disneyem, znajdować się będzie na skrzyżowaniu ulic Pod Krzywą Wieżą oraz Ducha Świętego. Wyjście ze strefy znajdować się będzie przy alei św. Jana Pawła II na wysokości pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego.

Strefa 3 – Zamek Krzyżacki

Wejście do ostatniej strefy zlokalizowane będzie przy bramie mieszczącej się na ul. Przedzamcze od strony ulicy Wola Zamkowa, do której dotrzeć można przez boisko w Stawie Komtura. Po przejściu Strefy 3 odwiedzający festiwal udadzą się do wyjścia przez bramę fosy zamkowej wychodzącą na Bulwar Filadelfijski.

Skip to content