Michał Zaleski

Prezydent Miasta Torunia

Drodzy Goście Bella Skyway Festival 2021!

W tym roku najbardziej atrakcyjny festiwal światła w Polsce powraca w obszar toruńskiego Zespołu Staromiejskiego. Trzy wydzielone strefy festiwalowe pozwolą na nowo odkryć wyjątkową urodę otoczenia Doliny Marzeń, zamku krzyżackiego oraz pl. Rapackiego. Zobaczymy instalacje inspirowane ekologią, pokaz z tajemniczymi ujęciami polskiego lasu, disneyowskie księżniczki w najbardziej magicznym mappingu w historii festiwalu czy baśniowy ogród. Oryginalna zabawa światłem, z której od 12 lat słynie toruński festiwal i która budzi zachwyt tysięcy widzów, pozostaje wciąż jedną z najciekawszych propozycji artystycznych polskiego lata.

Jedna z festiwalowych ekspozycji świetlnych zapewni nas, że właśnie w kopernikańskim Toruniu warto spojrzeć nocą na niebo jako miejsce „pełne odwagi i dobroci”. Jest to zgodne ze sławną maksymą samego Mikołaja Kopernika: „A cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko, co piękne”.

Właśnie dlatego od 17 do 21 sierpnia 2021 r. trzeba być w Toruniu!

Do zobaczenia na Bella Skyway Festival 2021!

Jarosław Józefowicz

Prezes Zarządu TZMO SA

Szanowni Państwo,

Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych SA i nasza marka BELLA od lat konsekwentnie wspierają Międzynarodowy Festiwal Światła „Bella Skyway”. To integralna część misji Grupy TZMO, która opiera się na łączeniu działalności ekonomicznej z zaangażowaniem w szereg wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych oraz sportowych.

Cieszę się, że to wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych w naszym mieście Toruniu, jak również na mapie Europy.

Cieszymy się, że również w tym roku z marką BELLA rozświetlimy Toruń.

Zapraszam Państwa na 12. Międzynarodowy Festiwal Bella Skyway.

Piotr Całbecki

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Kujawsko-Pomorskie pełne blasku!

Kolorowe iluminacje i świetlne aranżacje Bella Skyway Festival już po raz dwunasty zachwycą mieszkańców i gości Torunia. Dzięki partnerstwu Disneya tegoroczna edycja zapowiada się magicznie i bajkowo. Ruszajmy zatem w tę inspirującą podróż pełną blasku rozświetlającego gotycką architekturę miasta.

Życzę wszystkim niezapomnianych wrażeń!

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Skip to content