Przyjeżdżając na festiwal, warto przygotować się na zmiany w organizacji ruchu, które wprowadzone zostaną podczas wydarzenia. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące ograniczeń oraz zmian w organizacji ruchu w centrum Torunia. Wszystko po to, aby festiwalowe prace oglądało się bezpiecznie i możliwie wygodnie.

Parkingi

Dodatkowe kursy MZK

Wyłączenia z ruchu

Lokalizacje festiwalu

Toruński festiwal światła organizowany jest w obrębie toruńskiego Zespołu Staromiejskiego, co oznacza, że wszystkie atrakcje 14. Bella Skyway Festival. Toruń. Kujawsko-Pomorskie będzie można oglądać, poruszając się pieszo po gotyckim centrum miasta oraz jego bezpośrednim sąsiedztwie. Instalacje festiwalowe będą znajdować się w lokalizacjach ogólnodostępnych, wśród ulic i na budynkach Zespołu Staromiejskiego Wyjątkiem będzie wydzielona strefa zlokalizowana na Placu Rapackiego, na teren której wstęp będzie biletowany.

Strefa – Plac Rapackiego

Wejście do strefy znajdować się będzie na skrzyżowaniu ulic Pod Krzywą Wieżą oraz Ducha Świętego. Wyjście ze strefy znajdować się będzie przy alei św. Jana Pawła II na wysokości pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego.

Skip to content