Pozytywna Partyzantka Świetlna Energizer
Energizer Positive Guerilla Lighting

Energizer

Pozytywna Partyzantka Świetlna Energizer to dynamiczna instalacja świetlna na fasadzie Domu Harcerza w sercu toruńskiego Rynku Staromiejskiego, do której dołączyć może każdy, kto ma siłę… ujarzmić latarkę Energizer dalekiego zasięgu. Akcja nawiązuje do popularnych na świecie działań z zakresu guerilla lighting, czyli „partyzantki oświetlenia”, które pokazują, jak dużo miasto może zyskać nocą dzięki odpowiedniemu oświetleniu.

Pozytywna Partyzantka Świetlna Energizer jest dowodzona przez artystów specjalizujących się w niekonwencjonalnym wykorzystaniu światła w przestrzeni miejskiej. Do drużyny Energizer może przystąpić każdy, kto odwiedzi festiwal.

Warsztaty odbywają się codziennie, co kwadrans. Specjalnie wyselekcjonowane na tę okazję latarki Energizer Hard Case Professional Rechargeable o bardzo dużym zasięgu i mocy świecenia umożliwią realizację najbardziej kreatywnych działań wprowadzając widzów festiwalu w atmosferę interaktywnej gry, która pozwala zachwycić się własnoręcznie oświetlonym Toruniem.